Embed

İşte Kaddafi'nin Son Sözleri

İşte Kaddafi'nin Son Sözleri
 
 
Libya'nın devrik lideri Kaddafi'nin yaralı olarak yakalanması ve dövülerek öldürülmesinin yeni görüntüleri ortaya çıktı. Kaddafi'nin ölmeden önce kendisine bağırarak saldıran muhaliflere, "kapayın çenenizi köpekler, neyin doğru neyin yanlış olduğunu biliyor musunuz?" öne sürülüyor.

Görüntülerde önce bir grup devrimci ayakkabıları ile Kaddafi'nin kafasına vuruyor. Kaddafi'nin “Bana yaptığınız haramdır, siz günah işliyorsunuz evlatlarım ben sizin babanızım, bu olamaz haram nedir bilmiyorsunuz?” gibi sözlerine rağmen devrimciler kafasına öldüresiye vurmaya devam ediyorlar.

Diğer bir görüntüde ise bir isyancı Kaddafi'nin üstünden kanlı ceketini ve parmağından “eşi Safiye1970” yazılı evlilik yüzüğünü çalmış olarak gözüküyor. Arkadaşları isyancıya “Sakın bunu kimseye verme, gelecekte 1 milyon dolardan fazlaya satarsın” diyor.

Öte yandan BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği, Libya'nın eski lideri Muammer Kaddafi'nin hangi koşullarda öldüğüyle ilgili soruşturma yapılması gerektiğini belirtti. BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği sözcüsü Rupert Colville, Kaddafi'nin canlı yakalandığı ve daha sonra öldüğünü gösteren amatör videoların "çok rahatsız edici" olduğunu söyledi .

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !