Asıl şehit sayısı 87!

 

Dün Hakkari'de hain saldırıda Kaybettiğimiz Askerlerimizin sayısı hala muallakta! Durum böyle olunca fısıltı gazetesi sürekli çalışıyor ve heryerde ayrı rakam yazılıyor.

Ajanslara düştüğü iddia edilen ancak haberlerde yayınlanmayan şehit sayısı ise 87!

Bugün Türkiye ajanslara düşen bir başka haberle sarsıldı. AKP Van Milletvekilinin telefon konuşmasına tesadüfen şahit olan Sakarya’lı bir işadamı, AKP’li milletvekilinin karşısındaki bir şahısla konuşurken 33 saatlik çatışmada 87 şehit olduğunu ve halk infialinden korkulduğu için sayının özellikle ajanslara tam yansıtılmadığını işittiğini belirtti.

DHA, CHA VE AA YAYINLAMADI!

İşadamının ajanslar aracılığı ile kurduğu iletişimler de boşa çıktı. Bizzat konuşmaya şahit olan ve AKP Milletvekilinin adını da veren işadamının açıklamalarını birkaç haber sitesi hariç hiçbir medya kuruluşu yayınlamadı. Haber değeri olarak 5N 1K kapsamında tüm maddeleri barındıran ve muhatap işadamının tüm iletişim bilgilerinin de iletildiği haber ajansları bu önemli konuyu haber bile yapmadı. Konunun derinleşmesi görevinde bulunan yayın yönetmenleri ise haberi halktan gizledi.

AÇIKLANAN ŞEHİT LİSTESİNDE OLMAYANLAR

26 kişilik Şehit listesinde olmayan ve ailelerine bilgi verilen 44 şehidin yanında 6 askerimizin de ağır yaralı olarak açıklandığı ve aslında şehit olduğu öğrenild

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !